I pro své kolo chci.. vyjímečnou péči!


Služby

Naše prodejna neustále zkvalitňuje své služby. Důkazem toho je stále větší počet spokojených zákazníků, kteří si u nás vždy pohodlně vyberou podle svých představ. Náš zákazník je naší prioritou, proto je veškerá naše snaha a pozornost zaměřena právě na něj. Doufáme, že budete s nabídkou služeb spokojeni, jakékoli připomínky samozřejmě vítáme.

Servis

Jednou z našich nejvyužívanějších služeb je kompletní servis. Kvalitní servis je totiž základem dlouhé životnosti vašeho kola. Neváhejte a svěřte své kolo do rukou našich odborníků. Jsme si jisti, že budete spokojeni, neboť naši technici pracují na zakázkách rychle a přitom s veškerou pečlivostí, což jistě ocení každý zákazník.

Poradenství

Poradenství je velmi důležité nejen pro laiky, neboť v rychlém tempu technologického vývoje se v novinkách na trhu vyzná jen skutečný odborník. Neváhejte nás tedy navštívit v naší prodejně s jakýmkoli problémem či dotazem. Náš zaškolený a zcela profesionální personál Vám všechny dotazy ochotně zodpoví.

 

 

Sportovní strava

Pitný režim – základ každého výkonu!Člověk může hladovět týdny, žízní ale umírá po 3 dnech! Nejhorší věc, která může sportovce potkat je nedostatek tekutin. Dehydratace organismu (snížené množství obsahu vody v organismu) zhoršuje sportovní výkon a závažně ovlivňuje jak vytrvalostní, tak také rychlostní i silové disciplíny.Pijte pravidelně v průběhu aktivity a předcházejte nepříjemnému vyčerpání a snížení výkonnosti!
Pokud chcete udělat maximum pro to, abyste udrželi výkonnost a oddálili nástup únavy, tak musíte při aktivitě doplňovat tekutiny, které ztratíte potem. Pít vodu v průběhu intenzivní aktivity a při vysokých teplotách nestačí. Správný nápoj by měl obsahovat dostatek minerálů, které ztrácíte v průběhu aktivity potem, a také dostatek sacharidů - důležité energie pro organismus. Nápoje, které obsahují minerály i sacharidy jsou při aktivitě vhodné, protože zajišťují mnohem efektivnější hydrataci organismu než běžná voda a navíc dodávají energii a tím podporují výkonnost!

Iontové sportovní nápoje = efektivní hydratace organismu při zátěži
Voda dodá tekutiny neobsahuje ovšem důležité sacharidy a další látky důležité po fyzický výkon
Sladké minerálky a džusy obsahují naopak velké množství sacharidů, a proto nejsou vhodné pro aktivitu, protože hydrataci nezajistí, ba naopak zhoršují dehydrataci organismu a negativně tak ovlivňují výkon.
Iontové sportovní nápoje (isotonické nebo hypotonické nápoje) – dodají důležité tekutiny pracujícímu organismu, zajistí mnohem efektivnější hydrataci (díky obsaženým sacharidům a minerálům) a navíc dodají energii v podobě sacharidů a minerály, které se ztrácí v průběhu aktivity z těla pocením.

 

Jak na kole vhodně doplňovat energii?

Cyklistická sezona je v plném proudu a několikahodinové vyjížďky na kole v letním období lákají nejenom skalní a celoroční příznivce cyklistiky, ale i sezónní hobíky. A právě hobíci často podceňují nejen pitný režim, ale i dostatečný příjem energie, což se obzvlášť v těchto letních dnes nemusí vyplatit.

Nejčastější příčinou tohoto přístupu je nevědomost a podstatně méně zkušeností s tím, jak si zabezpečit dostatek energie a hlavně jak s dodáváním energie správně hospodařit. Výsledkem pak bývá neúměrná únava až vyčerpání, křeče, ztuhlé nohy, svalová bolest. Tak takhle jste si příjemně strávený výlet na kole určitě nepředstavovali. Je možné nepříjemné únavě zabránit? Jde jí dokonce úplně zabránit? Samozřejmě - stačí dodržet několik zásad a výlet bude rázem příjemnější. Výkon v cyklistice, ať již se jedná o rekreační či vrcholovou cyklistiku, je závislý především na sacharidech. Na rozdíl od tuků je sacharidů v organismu mnohem menší zásoba. Sacharidy jsou uskladněny ve formě glykogenu ve svalech a v játrech. U netrénovaných sportovců vydrží zásoba vlastního glykogenu tak na 1 hodinu zátěže, u trénovaných sportovců je doba delší, a to okolo 2 hodin. Ale protože vyjížďky či výlety bývají časově mnohem delší, tak přichází na řadu otázka vhodného doplňování energie. A je velice důležité si uvědomit, že musíte energii doplňovat během aktivity průběžně.

Regenerace - nenechte zvítězit vyčerpání!

Jakákoli fyzická činnost je nezbytně provázána s únavou, která často může vést až k poklesu fyzického výkonu. Únava se stává postupně intenzivnější a v určitý moment je nutné činnost přerušit. V nejhorších případech únava způsobí nepříjemné zranění. Základní schéma procesu, který probíhá při fyzické činnosti, je následující: zátěž – únava – zotavení (regenerace).

Výše zmíněný proces je cyklický a po kvalitní regeneraci může následovat opět zátěž a celý cyklus se opakuje. Tento cyklus se prolíná celým našim životem, protože se pochopitelně nejedná pouze o únavu spojenou se sportovní aktivitou, ale i např. s pracovní činností. V průběhu regenerace dochází k obnovení vyčerpaných energetických zdrojů, k obnovení rovnováhy a úpravě regulačních a koordinačních mechanismů. Rychlost a kvalitu regenerace ovlivňuje charakter předchozího zatížení, jeho intenzita, délka zatížení a charakter odpočinku.


Regenerace je záležitost komplexního přístupu a využívá celou řadu prostředků: od pedagogických, přes psychologické a farmakologické, až po prostředky biologické. Rozhodně nesmíme pominout obvyklé prostředky jako jsou například masáže nebo vodní procedury. Dnes nás budou ale zajímat především zástupci sportovní výživy. 

Jaké jsou tedy základní úkoly regenerace z pohledu výživy? Co největší doplnění jaterního a svalového glykogenu a maximální nasycení svalové buňky sacharidy. Základní a nejdůležitější opatření pro co nejdokonalejší regeneraci musíme provést ihned po fyzické aktivitě – čím dříve, tím lépe. Vždyť již v krátké době po výkonu dojde k návratu funkcí organismu až na 80 – 85 % výchozí úrovně při dodržení zásad regenerace. S doplněním sacharidů je třeba začít téměř ihned po dokončení zátěže, ideálně do 20 minut po ukončení pohybové aktivity.

 

Křeče při sportech aerobního a anaerobního charakteru

Výskyt svalových křečí není u sportovců vzácný, ba naopak, snad každý sportovec se s nimi už nejednou setkal. Křeče mohou potkat každého, jak rekreačního, tak také profesionálního sportovce. Křečím obecně jsme se již věnovali, a tak se nyní zamyslíme nad tím, jak je to při aktivitách aerobního a anaerobního charakteru.

 

Křeče při sportech aerobního charakteru.

Aktivity aerobního charakteru jsou s křečemi spojovány často. Křeč je nefyziologický stav, kdy dochází k dlouhodobému nebo nadměrnému stahu kosterní nebo hladké svaloviny. Jedná se o vůlí neovlivnitelný, reflexní  stah. Mechanismus vzniku křečí tkví v inervaci svalů, konkrétně ve vyšší dráždivosti nervů či neustálému dráždění nervových synapsí (spojení mezi nervovými buňkami) různými mediátory. Křeč může postihovat jeden sval nebo celé svalové partie. Křeč kosterních svalů je sice velmi nepříjemná a má většinou za následek přerušení sportovního výkonu, ale není život ohrožující (pokud ji nedostaneme při plavání). Ovšem křeče hladké svaloviny životně důležitých orgánů (například křeč svaloviny průdušek či střev) mohou být fatální. To jsou ovšem typy křečí, které nemají nic společného se sportovním výkonem a jsou tedy mimo oblast našeho zájmu, který se výhradně soustředí na křeče svalové.

 

Pojďme se ještě jednou podívat na základ, tedy na to, co je příčinou vzniku křečí. Odpověď můžeme shrnout do tří bodů:

1. Nedostatečný pitný režim
2. Přetížení svalů
3. Nedostatek některých minerálů, především hořčíku